Pirmasis lėktuvas iš Vilniaus pakils gegužės 10 dieną

Vyriausybei leidus pamažu atnaujinti skrydžius iš Lietuvos, pirmasis į orą iš Vilniaus pakils bendrovės „Lufthansa“ lėktuvas į Frankfurtą. Tam trečiadienį pritarė Vyriausybė.

Ministrų kabinetas trečiadienio posėdyje nusprendė, kad nuo gegužės 10 d. bus leidžiama ribotai atnaujinti reguliarius skrydžius. Taip pat buvo pritarta ir Užsienio reikalų ministerijos (URM) siūlymui, kad pirmuoju vėl leidžiamu oro maršrutu taptų Vokietijos bendrovės „Lufthansa“ skrydis Frankfurtas-Vilnius-Frankfurtas.

Prašymą pirmiausia atnaujinti būtent šį maršrutą URM argumentavo Vokietijos ambasados Vilniuje pateikta informacija, kad oro bendrovė „Lufthansa“ yra suinteresuota atnaujinti šį tradicinį reguliaraus susisiekimo oru maršrutą.

„Frankfurto oro uostas yra vienas didžiausių Europoje, todėl atnaujinant reguliariuosius skrydžius būtų palaipsniui atstatomas ir Lietuvos pasiekiamumas“, – taip pat nurodė URM.

Tik su Vyriausybės leidimu

Pagal atnaujintą Vyriausybės nutarimą dėl karantino režimo taikymo, nuo gegužės 10 d. bus leidžiami riboti reguliarūs keleiviniai skrydžiai.

Balandžio 4 d. Lietuvos oro erdvė buvo uždaryta, tad skrydžiai yra šiuo metu galimi tik su specialiu susisiekimo ir užsienio ministrų leidimu.

Naujuoju nutarimu nustatyta, kad absoliutus draudimas yra naikinamas, bet tik tiems skrydžių maršrutams, kurių atnaujinimui pritars Vyriausybė, gavusi užsienio reikalų ministro siūlymą.

„Sąlygas, koks turės būti režimas lėktuve, turės nustatyti Ekstremaliųjų situacijų Operacijų centro vadovas. Ir apie tai turės būti pranešta vežėjui. Be to, jis ir atvykstantys keleiviai turės būti informuoti apie tai, kokie reikalavimai keliami atvykusiems į Lietuvą – papildoma patikra, anketavimas, karantinas, saviizoliacija ir kitos priemonės“, – posėdyje sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Informacija pateikta remiantis portalo www.vz.lt straipsniu