Pakilo pirmasis Turkish Airlines Boeing 787-9 Dreamliner orlaivis

Turkish Airlines paskelbė, kad per artimiausius ketverius metus Turkish Airlines lėktuvų parką papildys iki 30 naujų Boeing 787-9 Dreamliner orlaivių, kuriuose bus įrengta naujos koncepcijos verslo klasė. Turkijos nacionalinis vežėjas pateikė patvirtintus užsakymus 25 naujiems orlaiviams su galimybe paskutiniame etape papildomai užsakyti dar 5-iais orlaiviais, kurie papildys vieną iš jauniausių lėktuvų parkų pasaulyje 2019-2023 metais.

787-9 Dreamliner orlaivis dėl kuro panaudojimo efektyvumo ir galimo skrydžių nuotolio yra laikomas vienu moderniausių orlaivių, kuris atvers Turkish Airlines galimybes vykdyti skrydžius naujomis kryptimis ir sustiprins aviakompanijos, kuri skraidina į daugiau šalių, nei bet kuri kita, statusą.

Naujasis orlaivis suteiks keleiviams papildomų patogumų skrendant tolimiausiomis kryptimis iš 311 oro uostų 124-iose valstybėse, kur skrydžius vykdo Turkish Airlines.

Naujajame 787 Dreamliner orlaivyje įdiegta daug naujų technologinių sprendimų ir išskirtinis dizainas. Orlaivis gali nuskristi 14 140 km, taip pat pervežti daugiau krovinių – tai leis aviakompanijai pelningai plėtoti skrydžių kryptis. Orlaivio kuro panaudojimo efektyvumas vienam keleiviui yra geresnis lyginant su senesniais šios klasės orlaiviais.

Turkish Airlines Dreamliner orlaiviai turės 300 vietų – 270 vietų ekonominėje klasėje ir 30 vietų verslo klasėje. Orlaivio kabinoje bus didesnės talpos rankiniam bagažui, didesni langai, užtamsinami LED technologjos pagalba. Nauja oro filtravimo ir slėgio salone palaikymo sistema, aukštesnis drėgmės lygis salone sumažins  keleivių nuovargį. Taip pat lėktuve įrengta papildoma variklių, salono, sistemų ir įrangos vibracijos izoliacija  sukurs tylesnę aplinką skrydžio metu.

Moderniame lėktuvo salone patogiai išdėstytuose krėsluose keleiviai galės mėgautis ne vieną apdovanojimą pelniusiu Turkish Airlines maitinimu ir skrydžio pramogų sistema.

Kurdami lėktuvo salono apšvietimą darbuotojai sėmėsi įkvėpimo iš spalvotų saulėlydžių Turkijos centriniame Kapadokijos regione ir idiliškai žydrų Turkijos paplūdimių. Modernus, patogus keliautojams 1-2-1 krėslų išdėstymas verslo klasėje leis patogiai pasiekti visus krėslus. Krėslų atitvarai, uždara daiktų saugojimo sistema, asmeninis veidrodis ir platus stalelis suteiks daugiau privačios erdvės ir leis patirti išskirtinį patogumą.

Daugiau privatumo suteiks reguliuojami atitvarai, įrengti tarp kėdžių, esančių šalia viena kitos salono viduryje, naujo dizaino kėdžių apmušalai, o 18-os colių HD video ekranai ir lietimu valdomi valdymo pulteliai suteiks daugiau patogumo naudojantis pramogų sistema.

Ekonominės klasės keleviai galės mėgautis kelione patogiuose krėsluose su 31 colių (78,74 cm) erdve kojoms, nauja funkcionalia kišene skaitiniams ir 12 colių HD ekranais pirmuosiuose 6-iuose orlaiviuose ir 13 colių HD ekranais vėliau į orlaivių parką atkeliausiančiuose orlaiviuose.

Pirmasis 787-9 Dreamliner orlaivis jau atvyko į naująjį Stambulo oro uostą ir pakils pirmam skrydžiui iš Stambulo oro uosto į Antaliją 2019 m. liepos 08 d. Pirmasis tarptautinis šio orlaivio skrydis įvyks liepos 17 d. iš Stambulo į Denpasarą, vieną iš naujų Turkish Airlines krypčių 2019 metais. Dreamliner 787-9 orlaiviais vasarą taip pat bus vykdomi skrydžiai ir kitomis kryptimis – į Londoną, Dubajų, Vašingtoną, Niujorką, Atlantą, Meksiką, Kankuną, Amsterdamą, Delį, Panamą ir Bogotą. 2019 m. rugpjūčio pabaigoje šeši 787-9 Dreamliner orlaiviai vykdys skrydžius tarptautiniais maršrutais, žymėdami naujo Turkish Airlines modernaus ir naujo orlaivių parko augimo etapo pradžią.