Lietuvos oro uostų pranešimas

Naujausia informacija apie Lietuvos oro uostuose daromus veiksmus siekiant suvaldyti Koronaviruso (COVID-19) plitimą ir veiklą karantino metu.

Ar keičiasi Lietuvos oro uostų darbo laikas nuo 2020 m. kovo 16 d. 00:00 val.?

Visi trys Lietuvos oro uostai ir toliau veiks 24/7 režimu, siekdami užtikrinti vis dar vykdomų skrydžių aptarnavimą ir galimybę Lietuvos piliečiam sugrįžti namo. Oro uostuose dirbs tik tiek darbuotojų, kiek reikia, kad būtų užtikrintas būtinų funkcijų atlikimas. Vilniaus oro uosto verslo klubas karantino metu nedirbs, greitoji keleivių patikra dirbs įprastu grafiku.

Kokie nauji veiksmai atliekami Lietuvos oro uostuose siekiant suvaldyti Koronaviruso plitimą?

Lietuvos nacionalinis visuomenės sveikatos centras kartu su Lietuvos kariuomene šiuo metu atlieka visų atvykusių keleivių privalomą registravimą ir sveikatos patikrą. Taip pat, nuo kovo 14 dienos 18 val. šalyje įvesta pilna sienų kontrolė. VSAT pareigūnai tikrina visų iš šalies išvykstančių ir atvykstančių keleivių dokumentus, nepriklausomai nuo šalies.

Į kokias šalis bus draudžiama keliauti nuo 2020 m. kovo 16 d. 00:00 val.?

Dar prieš aviacinio saugumo patikrą Valstybės sienos apsaugos (VSAT) pareigūnai tikrina išvykstančių keleivių dokumentus ir neleidžia iš šalies išskristi Lietuvos piliečių bei šalyje registruotų asmenų. Išvykti gali tik užsieniečiai ir mūsų šalies piliečiai, kurie yra deklaravę savo gyvenamą vietą svetur arba vyksta į darbą. Skrydžius į Lietuvą vykdančios oro bendrovės jau informuotos apie nuo pirmadienio įsigaliosiančius draudimus. Tuo tikslu yra išleidžiamas specialus įspėjantis apie draudimus dokumentas (NOTAM), nurodantis, kad į šalį draudžiama atvykti užsieniečiams bei išvykti šalies piliečiams, su išimtimis įvardintomis Vyriausybės.

Kokie skrydžiai bus toliau vykdomi?

Informacija nuolat kinta, todėl efektyviausia yra sekti Lietuvos oro uostų internetiniuose puslapiuose pateikiamą skrydžių informaciją

Kokių komercinių paslaugų teikimas Lietuvos oro uostuose draudžiamas nuo 2020 m. kovo 16 d. 00:00 val.?

Vadovaujantis 2020 m. kovo 14 d. LRV nutarimu, nuo 2020 m. kovo 16 d. 00:00 val. draudžiama:

– viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų veikla, išskyrus, kai maistą galima išsinešti arba kitais būdais jį pristatyti gyventojams;
– parduotuvių, prekybos ir (arba) pramogų centrų, išskyrus maisto, veterinarijos, vaistinių ir optikos prekių pardavimą, išskyrus maisto, veikla.

Kitoms paslaugoms apribojimai nepateikti, tačiau galioja bendrosios nutarimo nuostatos, kurios sako, kad įmonių darbas turi būti organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje.

Lietuvos oro uostai prašo laikyti visų LRV nurodymų, saugoti savo, darbuotojų bei keleivių sveikatą ir maksimaliai mažinti socialinių kontaktų kiekį t.y. nesant būtinybei nevykti į oro uostus. Kuo drausmingiau vykdysime karantino reikalavimus, tuo jis trumpiau tęsis.

Informacija pateikta remiantis Lietuvos oro uostų pranešimu.