Dėl reikalavimų grįžtantiems/atvykstantiems į Lietuvą

Informuojame, kad sugriežtinus koronaviruso (COVID-19) plitimo valdymo priemones keliautojams, atvykstantiems ir grįžtantiems į Lietuvą, nuo vasario 8 dienos oro uostuose taikomos papildomos medicininės-karantininės kontrolės procedūros. Visų – iš Šengeno ir ne Šengeno šalių – atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Minėtus dokumentus visi keleiviai turės pateikti juos pasitikusiems VSAT pareigūnams ir NVSC darbuotojams.

Specialistai tikrins:

  • ar atvykstantys asmenys yra tinkamai užpildę keliautojams skirtą anketą https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form ir turi QR kodą. Rekomenduojama elektroninę formą užpildyti ne vėliau negu likus 24 val. iki kelionės;
  • ar keleiviai turi dokumentus, įrodančius, kad prieš atvykdami į Lietuvą (48 val. iki atvykimo) atlikto testą COVID-19 ligai nustatyti. Jei tyrimą žmogus planuoja atlikti Lietuvoje, rekomenduojama iš anksto užsiregistruoti tyrimui Karštąją koronos linija 1808. Keliautojai, kurie nebus atlikę testo COVID-19 ligai nustatyti, iškart bus registruojami tokiam tyrimui;
  • jei žmogus yra persirgęs – su savimi privalo turėti gydymo įstaigos pažymą apie tai, kad jam COVID-19 liga buvo patvirtinta atlikus laboratorinį tyrimą ne seniau nei prieš 90 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą. Jei žmogus paskiepytas – dokumentus, įrodančius, kad tai padaryta pagal pilną skiepijimo schemą. Dokumentai turi būti su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą.

Daugiau informacijos  LR Sveikatos apsaugos ministerijos internetinėje svetainėje.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad nuo vasario 8 dienos įsigaliojo naujas LR Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintas paveiktų šalių sąrašas, kuriame Ispanijos Karalystė (įskaitant Kanarų salas) ir JAE  buvo įtrauktos į šalių grupę, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės.